Nors su Austėja Landsbergiene susitikome pasikalbėti apie „Žmogiškuosius iššūkius“, nesusilaikiau nepaklausęs jos, kaip apskritai gimsta tokios crazy idėjos, kaip mintis reformuoti Lietuvos švietimo sistemą – ir dar ne iš vidaus, o iš išorės?
Tikrai nesitikėjau išgirsti, kad Austėja jau 3 metų būtų dėliojusi verslo planus, viziją, misiją ir ieškojusi finansavimo šaltinių, bet kad pradžia būtų buvusi TOKIA lėta (pirmojoje akademijoje parkelyje prie Šv. Kotrynos bažnyčios dalyvavo vos 2 pedagogai!), ir kad pradžioje nebuvo nei Vaikystės sodo, nei Karalienės Mortos mokyklos vizijos, o viso labo mintis įkurti ugdymo laboratoriją – sunku net buvo patikėti!
Ir dar viena įdomi detalė… įgyvendinti visa tai įkvėpė vos vienas „ne laiku“ leptelėtas žodis…
Kas galbūt nežinote Austėjos Landsbergienės (nors tikrai sunku būtų tuo patikėti), tai netikėkite tuo, ką pirmuoju sakiniu sako Google (nors ir tai tiesa), kadangi iš tiesų Austėja visų pirma yra mokslininkė — ji yra socialinių mokslų daktarė, edukologė, kontekstinio ugdymo pradininkė, daug kalbanti ir rašanti švietimo klausimais, taip pat ji — Vaikystės sodo (vadinti jį darželiu neapsiverčia liežuvis, nes tai ne visai tai) bei Karalienės Mortos mokyklos įkūrėja, ir 4 vaikų — Mortos, Augusto, Elenos bei Vilhelmo — mama (kuriuos, priešingai nei kai kurie laidoje aptarti veikėjai, sėkmingai augina pati! 😉
Laidoje su Austėja aptarėme labai, labai daug, tad čia tik nuotrupos temų, kurias spėjome paliesti:
- Kodėl Austėja pasirinko būtent šį kelią ir kaip sekėsi juo eiti?
- Koks vienas „magiškas“ žodis ją paskatino įkurti pirmąją ugdymo laboratoriją?
- Kaip Austėjai pavyksta aprėpti tiek daug?
- Kaip atrodė VS ir KMM darbuotojų atranka tada? Kas pasikeitė?
- Kodėl nei VS nei KMM vis dar neturi (ir matyt niekada neturės) HR vadovo?
- Koks yra ugdymo vadovo vaidmuo?
- Ar sunku rasti darbuotojų?
Taip pat, be abejo, neliko nepakalbėta apie verybes, darbuotojų motyvaciją, ribas, atleidimą, „mindfulness“ judėjimą ir… na, paklausykite patys. Gi tam ir prišnekėjom, kad skaityti nereikėtų!
Jei šis pokalbis bus bent per pus tiek įdomus jums, kiek jis buvo man – sunku bus atsitraukti nepaklausius iki galo. Tad linkiu jums ilgos kelionės su šiuo podkastu. Įstrikite kokiam geram kamštyje ar ką 😉
Tiesa, čia galite užsiprenumeruoti naujausius laidos epizodus el. paštu:
O patogiai klausytis podkasto taip pat galite per:
… ir nepatingėkite spustelėti SUBSCRIBE – taip ne tik padėsite podkastui tapti labiau matomu, bet ir gausite pranešimus apie naujausius epizodus savo pamėgtoje platformoje (naujas epizodas pasirodo kas dvi savaites).
Šilčiausi linkėjimai,